Вперше в історії, недолік працівників виявився основною перешкодою для розвитку бізнесу, згідно з результатами опитування -- Delo.ua.


Про це свідчать результати щомісячного опитування, проведеного Інститутом економічних досліджень (ІЕД) серед 473 українських промислових підприємств.

Зростання ІВДА спостерігалося серед усіх підприємств, незалежно від їхнього розміру. Однак мікропідприємства залишаються у найгіршій ситуації, демонструючи від'ємні результати.

Позитивна динаміка спостерігається за декількома показниками:

6-місячні та 2-річні очікування підприємців щодо фінансово-економічного стану їхніх підприємств залишаються позитивними. З липня очікування зростають, хоча вони не такі високі, як навесні.

Зокрема, шести місячні прогнози покращилися по всіх ключових параметрах, тоді як двохрічні прогнози підвищилися з 0,13 до 0,15. Крім того, відсоток компаній, що сподіваються на зростання в довгостроковій перспективі, також збільшився на 1 в. п., досягнувши 19,1%.

Відсоток компаній, що висловлюють занепокоєння щодо нестачі кадрів через мобілізацію чи еміграцію, знизився з рекордних 63% у серпні до 61% у вересні. Однак ця проблема залишилася на верхівці списку всіх викликів, з якими стикається бізнес.

Додатково, 55,1% компаній стикаються з труднощами у пошуку висококваліфікованих фахівців, що є новим рекордом. Навіть щодо некваліфікованих робочих кадрів ситуація не стала легшою — 39,2% підприємств зазнали таких труднощів.

Також до перешкоди для бізнесу віднесли проблему перебоїв з електро-, водо- та теплопостачанням. Але частка підприємств, що зазначають цю проблему, скоротилася з 65% до 45% у вересні. Іншою проблемою називають зростання цін на сировину та товари.

Відсоток компаній, що мають намір розширити свій штат у найближчі 3-4 місяці, зменшився з 14,6% до 12,1%. Водночас, кількість підприємств, що планують зменшити кількість працівників, зросла з 8% до 9,8%.

Зросла частка компаній, які мають намір збільшити чисельність працівників, що перебувають у вимушених відпустках, з 3,8% до 13,9%.

Ставлення підприємств до уряду:

Related posts