Біженці з Суджі провели акцію протесту в Курську через невиплату компенсацій за житло.
Цю інформацію розповсюдили опозиційні ЗМІ Govorit NeMoskva та російська редакція "Радіо Свобода".
Люди скаржились, що залишаються на вулиці через надто високу ціну на оренду житла і те, що не отримали сертифікати за зруйноване житло у рідному місті.
Згідно з даними журналістів, біженці почали обговорювати ймовірність організації мітингу з 7 листопада на російській соціальній платформі "Вконтакте". Автор звернення закликав людей зібратися на площі для обговорення актуальних проблем. Хоча публікацію оперативно заблокували за наказом Роскомнагляду, багато користувачів встигли висловити свою підтримку в коментарях.
На мітинг всього вийшли приблизно 120 осіб.
Читайте також: Умєров підтвердив інформацію про перші зіткнення між ЗСУ та військовими КНДР на Курщині
Представник обласної адміністрації, голова управління з взаємодії з органами місцевого самоврядування Анатолій Дроган, вийшов на зустріч з біженцями. Він запропонував створити колективне звернення і завершити збори, однак цю ідею біженці з Суджі не підтримали.
"Нам все одно, де відчути холод. Чи на вулиці, чи в іншому місці — ми не вдома, тому це не має значення," - зазначила одна з учасниць протесту.
У цей момент Дроган оголосив, що зібрання є нелегітимним і вимагав призначити лідерів групи. Він підкреслив, що проведення мітингу не може відбутися через те, що в регіоні діє "режим контртерористичної операції": "Влада не виганяла ворогів за межі, це війна".
У відповідь люди закричали: "Яка війна. Це СВО".
Він також зазначив, що військовослужбовці, які сприяли порушенню кордону та захопленню частини російських земель силами ЗСУ, "вітимуть покарання", а "відповідальні особи вже затримані".
Мітингувальники у відповідь заявили, що на кордоні стояли "строковики з автоматами", а покарати треба "генералів". Також звучали вимоги офіційно визнати, що йде війна.
Невдовзі з'явилася ще одна представниця влади, яка запевнила, що організує зустріч із губернатором. Приблизно розмова відбудеться 12 листопада.
Схожий мітинг у Курську проходив кілька тижнів тому, коли мешканці висловлювали свої труднощі з пошуком житла. Тоді на місце події вийшли представники влади та правоохоронці. Останні забороняли фіксувати все, що відбувається, в той час як чиновники обіцяли розглянути можливі заходи підтримки.