Бійці з КНДР вже на підході до Курська: ЗСУ підготували рекомендації для спілкування з захопленими військовими.


На 23 жовтня до країни почали прибувати тисячі вояків елітного підрозділу Корейської народної армії, і їхня чисельність може досягти 12 тисяч людей.

Кілька тисяч північнокорейських солдатів уже прибули в Курську область РФ. Передбачається, що вони візьмуть участь у майбутньому контрнаступі проти ЗСУ, які зайняли частину області в серпні. Українські військові підготувалися: у соцмережах уже з'явилися фото розмовників, у яких корейською перекладено основні фрази на кшталт "співпрацювати в твоїх інтересах" і "кинь зброю". Про прибуття солдатів КНДР до РФ пише NYtimes.

Північнокорейські війська ще не вступили в бій, і поки не зрозуміло, яку роль вони відіграватимуть, заявили чиновники США та України, виступаючи на умовах анонімності для обговорення делікатних питань розвідки.

"Незалежно від їхньої функції, значна кількість північнокорейських військ дозволить Росії зосередити більше своїх ресурсів на сході України", -- підкреслюють джерела.

Протягом кількох тижнів уряди Південної Кореї та України попереджали, що тисячі північнокорейців тренуються разом із російськими солдатами, а Україна називає цифру до 12 000 військовослужбовців. А цього тижня американські чиновники підтвердили, що контингент північнокорейських військ був переправлений на кораблі до Владивостока, великого російського міста на Тихому океані, що міністр оборони Ллойд Дж. Остін назвав "дуже, дуже серйозною" ескалацією.

Після перші північнокорейські війська пройшли довгий шлях з Далекого сходу РФ до Курської області. І відтоді щодня в регіон прибувають тисячі нових солдатів. Високопоставлений український чиновник, обізнаний про пересування військ, сказав, що до понеділка очікується збір до 5000 північнокорейських солдатів.

Українці вже підготувалися. У соцмережах з'явилися фото розмовників із фразами українською та корейською, щоб можна було спілкуватися із солдатами з КНДР і брати їх у полон. На момент публікації українське командування офіційно не коментувало, чи справді бійцям Сил оборони видали методички для спілкування з полоненими північнокорейськими військовослужбовцями.

Цікаво, але досі не ясно, як саме поведуть себе північнокорейські військові під час бойових дій: чи готові вони здаватися в полон, і яка їх доля після цього. Схоже, що Кім Чен Ин не має наміру обмінювати своїх солдатів або турбуватися про їхнє благополуччя.

За словами чиновників, війська є частиною елітного підрозділу Корейської народної армії. Їх доставляють із Владивостока на борту величезних транспортних літаків Іл-76 на військовий аеродром на заході Росії, а потім відправляють у зону бойових дій, сказав український чиновник.

На даний момент неясно, чи братимуть участь солдати КНДР у бойових діях на українських землях. Вони наразі зосереджені виключно в Курській області.

Невідомо, яким чином залучення північнокорейських військових до складу Збройних Сил Росії може вплинути на бойову ситуацію, якщо така можливість взагалі існує.

Військові Північної Кореї не брали участі у жодних бойових конфліктах з 1950-х років. Остання військова сутичка відбулася в 1990-х, і виникають сумніви щодо ефективності навіть елітних підрозділів цієї країни.

Перед тим, як ступити на поле битви, їм необхідно буде подолати мовні труднощі, адаптуватися до нової місцевості та ознайомитися з військовими традиціями, які можуть суттєво відрізнятися від тих, до яких вони звикли.

Якщо їх направлять на передову в Курську, їм доведеться зустрітися з досвідченими у боях українськими військами, які виявилися непідвладними навіть для російських сил.

"Я не сподіваюся, що вони зможуть стати високоефективною бойовою силою, якщо їх відправлять на фронт. Проте, на полі бою хтось мусить загинути, і з російської точки зору, звісно, краще, якщо це буде не їхній співвітчизник", -- зазначив Еміль Кастехельмі, військовий аналітик з фінської компанії Black Bird Group.

Проте в адміністрації Білого дому найбільше їх турбує не стільки сама відправка військових Кім Чен Ином до Росії, скільки те, які вигоди міг отримати північнокорейський лідер від свого російського партнера Володимира Путіна.

На даний момент представники США стверджують, що не виявили жодних свідчень обміну, але існують занепокоєння, що лідер Північної Кореї Кім Чен Ин може отримати значну військову підтримку внаслідок своїх зусиль, що може підвищити загрозу, яку КНДР представляє для сусідніх країн та Сполучених Штатів.

Офіційні особи та аналітики вважають, що Кім Чен Ин має намір розширити радіус дії своїх міжконтинентальних балістичних ракет, щоб довести їхню можливість завдавати ударів по містах Сполучених Штатів.

24 жовтня нижня палата російського парламенту ратифікувала договір про взаємну оборону з Північною Кореєю, який Путін підписав з Кімом у червні. Це було фіктивне голосування, але Путін використав його, щоб підтвердити зв'язки Москви з Північною Кореєю і послати сигнал про те, що він залучає союзників, які зміцнять його протистояння із Заходом.

Представник Північної Кореї в Організації Об'єднаних Націй під час засідання першого комітету Генеральної асамблеї, присвяченого питанням роззброєння та міжнародної безпеки, висловився щодо військової співпраці з Росією. Він зазначив: "Наша делегація вважає за непотрібне коментувати такі безпідставні стереотипні чутки, які мають на меті дискредитацію КНДР та підрив законних, дружніх і партнерських зв'язків між двома суверенними державами".

Ця заява була зроблена у відповідь на коментарі українського посла, який повідомив, що Пхеньян має намір найближчим часом направити 11 тисяч бойових військових для підтримки Росії у її військових операціях в Україні.

Проте згодом президент Росії Володимир Путін та заступник міністра закордонних справ Північної Кореї не заперечили ці новини, що можна розглядати як їхнє фактичне визнання присутності військових сил.

Путін оголосив, що в четвер Держдума затвердила угоду про "всеосяжне стратегічне партнерство". Ця угода передбачає "взаємну підтримку у разі агресії" проти одного з учасників. "В угоді є стаття 4", -- зазначив Путін, додавши, що Пхеньян "серйозно ставиться до наших домовленостей". Згідно зі статтею 4, "якщо одна зі сторін зазнає збройного нападу з боку однієї або кількох держав, інша сторона зобов'язується терміново надати їй військову допомогу всіма доступними засобами, відповідно до ст. 51 Статуту ООН та законодавства КНДР і Російської Федерації".

"Що саме ми плануємо робити в цій статті, залишається на наш розсуд", - зазначив Путін, не вдаючись у деталі щодо відправлення північнокорейських військовослужбовців до Росії та їхніх намірів.

А заступник голови МЗС КНДР у справах РФ Кім Чон Гю висловився у зв'язку "з версією про відправлення військ до Росії, яка поширюється останнім часом"

"Я звернув увагу на версію про відправку нашої армії в Росію, яку поширюють міжнародні ЗМІ останнім часом. Наше МЗС не має безпосереднього відношення до справ Міністерства оборони і в нас немає необхідності окремо підтверджувати такі відомості. Якщо трапилася така справа, про яку галасують зараз міжнародні ЗМІ, то, по-моєму, це є дією, яка відповідає нормам міжнародного права. Думаю, що очевидно існують такі сили, які бажають описати це як незаконне", -- повідомив Кім Чон Гю.

Згадаємо, що раніше видання "Фокус" повідомляло про північнокорейський спецназ, який, як стверджують, буде брати участь у бойових діях спільно з російськими військовими.

Відомо, що родини військових, котрі поїхали до Росії, опинилися в ізоляції. Це робилося, по-перше, з метою запобігання розповсюдженню чуток, а по-друге, щоб створити заручників на випадок, якщо солдати з Північної Кореї вирішать втекти або вчинити бунт.

Related posts