64 працівники МСЕК стали об'єктом підозри, а 4 тисячі рішень щодо встановлення інвалідності були анульовані, -- зазначив Малюк.


Служба безпеки України, спільно з іншими правоохоронними структурами, виявила значні корупційні схеми в рамках медико-соціальних експертних комісій. У 2024 році на основі матеріалів СБУ 64 представники МСЕК отримали підозри у скоєнні злочинних дій, а ще 9 осіб були засуджені.

Цю інформацію озвучив голова Служби безпеки України Василь Малюк після завершення засідання Ради національної безпеки і оборони.

За його словами, СБУ викрила діяльність восьми організованих злочинних угруповань, до складу яких входили посадовці МСЕК.

Нагадаємо, 22 жовтня в Миколаєві викрили очільницю обласної МСЕК, у якої знайшли понад 450 тисяч доларів, колекцію золотих виробів, три незадекларовані квартири в Одесі, а також російський паспорт її сина.

"Важливо зазначити, що в боротьбі з незаконними проявами в діяльності МСЕК Служба безпеки активно співпрацює з Міністерством охорони здоров'я, а також з Національною поліцією і Державним бюро розслідувань. Ми об'єднуємо зусилля для усунення всіх форм корупції в системі медико-соціальних експертних комісій," - підкреслив Малюк.

Він підкреслив, що в даний момент Служба безпеки України проводить перевірку 2,4 тисячі осіб, які неправомірно отримали статус інваліда. Крім того, завдяки ініціативі української спецслужби було анульовано 4106 рішень про присвоєння інвалідності, виданих на основі підроблених документів.

На початку жовтня правоохоронці затримали Тетяну Крупу, голову медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) в Хмельницькій області. У її квартирі було виявлено мільйони доларів. Також під арешт потрапив її син, який працює в управлінні Пенсійного фонду.

Під час обшуків у них знайшли лише готівкою майже шість мільйонів доларів у різних валютах. Окрім цього, за повідомленням ДБР, правоохоронці вилучили документи, які підтверджують незаконну діяльність посадовців та відмивання ними грошей через різні бізнес-проєкти. Під час слідчих дій керівниця МСЕК намагалась позбутися частини грошей, викинувши у вікно дві сумки, у яких було пів мільйона доларів.

ЗМІ писали, що Крупу обрали до Хмельницької обласної ради від "Слуги Народу", вона входить до Комісії з питань охорони здоров'я та соціальної політики, освіти, науки, культури, релігії, молоді та спорту. Також на сайті облради повідомляли, що Крупа у 2021 році очолила депутатську групу "За сімейні цінності".

7 жовтня Печерський районний суд Києва ухвалив рішення про арешт Крупи на два місяці, з можливістю внесення застави, яка перевищує 500 мільйонів гривень.

Пізніше стало відомо, що Хмельницькій області, 49 прокурорів на чолі з обласним прокурором Олексієм Олійником оформили у Тетяни Крупи інвалідність.

Як було повідомлено раніше, Міністерство охорони здоров'я України скасувало рішення про надання інвалідності 74 військовозобов'язаним після проведених перевірок Хмельницькою медико-соціальною експертною комісією.

Related posts