11 вересня: церковне свято сьогодні, три обмеження цього дня.


Яке церковне свято відзначають 11 вересня за новим і старим стилем, що можна і не можна робити, у кого іменини.

11 вересня у новому церковному календарі вшановують святу Феодору Олександрійську. У народному календарі цей день відомий як Федорині вечірки. Пропонуємо дізнатися більше про традиції та вірування, пов'язані з 11 вересня, а також про свято, яке відзначається в церкві за старим стилем.

У 2023 році Православна церква України адаптувалася до нового календарного стилю, що призвело до перенесення всіх православних свят із фіксованою датою на 13 днів раніше. Проте деякі віряни все ще дотримуються традиційного календаря, оскільки збереження старого стилю залишається правом релігійних громад та монастирів.

Яке сьогодні релігійне свято в Україні за новим календарем?

11 вересня за новим церковним календарем (23 вересня за старим стилем) вшановується пам'ять преподобної Феодори Олександрійської Молодшої.

Феодора проживала в Олександрії в V столітті і була в шлюбі. Одного разу її захопив увагу молодий чоловік, і вона, не витримавши спокуси, зрадила свого чоловіка. Після цього, охоплена страхом і почуттям провини, Феодора вирішила втекти в монастир, аби спокутувати свої гріхи. Але, замість того щоб піти в жіночий монастир, вона обрала чоловічий, переодягнувшись у чоловічий одяг, щоб уникнути можливості бути знайденою чоловіком.

У монастирі свята провела 8 років - весь час працювала, бралася за найважчу роботу, постила і молилася ночами. Якось їй довелося на кілька днів покинути обитель у справах, і в одному з готелів її уваги почала вимагати дочка господаря - вона прийняла Феодору за юнака. Черниця відмовила дівчині, за що та їй помстилася - народила незаконно дитину й обмовила Феодору.

Свята покірно взяла на себе і це випробування: взяла чуже немовля і 7 років жила з ним у курені біля монастиря. Ігумен зглянувся і велів повернутися їй у монастир із хлопчиком. Після цього Феодора прожила ще два роки і померла. Тоді ченці й дізналися, що вона була жінкою. Усі, хто образив її, одразу ж покаялися. Чоловік Феодори, дізнавшись про це, також прийняв постриг у цьому монастирі, а хлопчик, якого виховувала свята, пізніше став його ігуменом.

Церковне свято, що припадає на 11 вересня за традиційним календарем.

Раніше УНІАН повідомляв про те, яке церковне свято сьогодні святкується за традиційним календарем, а також про те, що дозволено і що заборонено робити в день Усікновення глави Іоана Предтечі.

Прикмети цього дня вказують на те, якою буде зимова пора та які результати принесе урожай:

В українській традиції 11 вересня відзначають Федорині вечорниці, коли цього дня знову вітають прихід осені.

11 вересня Церква засуджує конфлікти, обмови, плітки і наклепи, а також осудливі висловлювання. Вона виступає проти таких негативних почуттів, як заздрість, жадібність, помста та відчай. Допомога тим, хто її потребує, є обов'язковою.

Сьогодні народні прикмети не рекомендують здійснювати великі покупки, розпочинати нові проекти та дозволяти собі лінуватися. Якщо ви випадково розіб'єте скляний посуд, це може бути знаком сімейної сварки. Також не варто сьогодні робити пропозицію - час для цього не найкращий.

У молитвах до святої Феодори звертаються з проханням про надання сили і терпіння для подолання життєвих труднощів, а також прощення і можливість покаяння.

У народних традиціях на Федору прийнято проводити прибирання в садах і палісадниках, а бджолярі зайняті підготовкою своїх бджіл до зимового періоду. Раніше, в цей день, жінки збиралися разом, щоб приготувати капусняки: вони рубали капусту, квасили її, а також готували голубці та капусняк.

Сьогодні за церковним календарем святкують свої іменини Тетяна, Василь, Петро, Гліб, Андрій, Микола, Климент, Костянтин, Гавриїл та Іван.

За старим стилем іменини святкує Іван.

Раніше ми викладали церковний календар на вересень 2024 року, в якому були зазначені дати як за старим, так і за новим стилем.

Related posts