10 вересня: сьогодні відзначається церковне свято, і важливо знати, що слід принести до дому в цей день.


Яке церковне свято святкують 10 вересня за новим і старим календарями, які традиції існують, а також у кого в цей день іменини?

10 вересня за оновленим церковним календарем вшановують святих Петра та Павла, єпископів Нікейських, а також преподобного Павла Послушливого, який належав до Києво-Печерського монастиря. У цій статті ми розглянемо традиції та прикмети, пов'язані з 10 вересня, а також дізнаємося, яке свято святкується в церкві за старим стилем.

У 2023 році Православна церква України впровадила новий календарний стиль, внаслідок чого всі православні свята з фіксованою датою стали відзначатися на 13 днів раніше. Проте частина прихожан продовжує дотримуватися традиційного календаря, адже збереження старого стилю залишається на розсуд релігійних громад і монастирів.

Яке церковне свято відзначається сьогодні в Україні за новим календарем?

10 вересня за новим церковним календарем (23 вересня за старим) відзначається день вшанування святителів Петра і Павла, які були єпископами Нікейськими, а також преподобного Павла Послушливого з Києво-Печерського монастиря.

Єпископи Петро і Павло діяли в VIII або IX століттях, проповідуючи у Нікеї, що тепер відома як Ізнік у Туреччині. Вірогідно, в той період на троні перебував імператор Лев Ісавр, що сповідував християнство, але, водночас, був прихильником іконоборчого руху. Це призвело до переслідувань багатьох церковних служителів та віруючих, які виступали на захист священних образів.

Проти іконоборців виступав єпископ Петро, і, ймовірно, саме це стало причиною його страти. Його наступником на посаді Нікейського єпископа став Павло, який також продовжив боротьбу Петра і, на жаль, також загинув у цій боротьбі.

За деякими даними, завдяки старанням цих єпископів Нікейських було збережено чудотворну ікону Божої Матері Нікейську.

Of course! Please provide the text you'd like me to make unique, and I'll be happy to help.

Павло Послушливий, який жив у XIII-XIV століттях, був видатним подвижником Дальніх печер Києво-Печерської лаври. Після прийняття чернецтва він з покорою виконував найскладніші доручення, які йому надавав настоятель. У вільний від послуг час преподобний займався меленням зерна на жорнах та витрачав сили на тяжку фізичну працю. Церква вшановує його пам'ять 10 вересня, в день, коли також відзначається свято святителя Павла, єпископа Нікейського (IX).

Церковне свято 10 вересня за юліанським календарем

Раніше УНІАН інформував про те, яке церковне свято святкується сьогодні за традиційним календарем. У цей день ми вшановуємо пам'ять святої Анни Пророчиці, Іова Почаївського, а також Собор преподобних отців Києво-Печерських, що перебувають у Дальніх печерах. У матеріалі також розглядаються дозволені та заборонені дії в цей важливий день.

За прикметами дня і врожаєм горобини судять про погоду:

У народному календарі 10 вересня відзначається свято Петра і Павла Горобинників. Цього дня горобина користувалася особливою повагою та шануванням.

10 вересня, як і в інший день, Церква виступає проти сварок, лихослів'я, помсти, пліток і наклепу, осуду, заздрості, жадібності та відчаю. Не можна відмовляти тим, хто просить про допомогу.

Сьогодні народні прикмети попереджають про небажаність робити безлад у домі та закривати вікна шторами. Вважається, що в цей день сонце володіє особливою енергією.

У зверненнях до святих Петра і Павла люди просять про благословення на успішну та мирну зиму, щоб мати можливість благополучно пережити холодну пору і з нетерпінням дочекатися настання весни.

У народі цього дня традиційно збирали горобину - її сушили, готували варення, робили корисні настоянки. З давніх часів горобину шанували як рослину, що має захисні та цілющі властивості. Горобинове дерево намагалися обов'язково посадити біля будинку. Грона горобини, залишені на столі або на підвіконні цього дня, принесуть у дім щастя. Також гілочку горобини можна підвісити над вхідними дверима - для захисту від недобрих людей.

Сьогодні за церковним календарем іменини святкують Андрій, Василь, Гавриїл, Гліб, Євген, Іван, Климент, Костянтин, Микола, Павло, Петро, Семен та Тетяна.

За традиційним календарем іменини відзначають такі імена: Олександр, Олексій, Анатолій, Анна, Арсеній, Василь, Георгій, Григорій, Денис, Юхим, Захар, Іван, Гнат, Макар, Микола, Павло, Сергій, Степан, Сусанна та Федір.

Ми вже ділилися церковним календарем на вересень 2024 року, в якому вказані дати як за новим, так і за старим стилем.

Related posts